Sign in to follow this  
BieliK

KAMPIENIE artylerii

Recommended Posts

Posted (edited)

Witam,
chciałbym rozpocząć dyskusję w temacie KAMPIENIA artylerii, jednak z ciut innym zrozumieniem albo raczej ze zrozumieniem obopólnym tzn.:
KAMPIENIE na ARTYLERII (w rozumieniu przez Artylerzystów)
i
KAMPIENIE na HQ (w rozumieniu jako wróg)
bo oba są drażliwe i w sumie oba logiczne z perspektywy rozgrywki wojennej.

Bywają takie rozgrywki że nie można poruszać się po zdobywanym czy bronionym punkcie bo artyleria napier...a

Reguły serwera mówią:

Cytat

4. Nie kamp na wrogim HQ (możesz zabić tylko aktywną artylerię). Nie dotyczy map trybu ofensywy.

Zasada napisana dość zdawkowo można powiedzieć. W prosty a wręcz jednoznaczny sposób wskazuje "winnego"

(co niestety sam przeżyłem, a nie jestem typem obsesyjnego kampera na HQ - poszedłem po prostu w końcu uciszyć artylerię bo napier...ała bez przerwy. Zostałem zabity przez aktywnego Admin'a na serwie za rzekome KAMPIENIE HQ)

Ja rozumiem problematyczność sytuacji i niedoskonałości konstrukcji rozgrywki w HLL, ale nie do końca zgadzam się z logiką tego zapisu reguły.
Biorąc pod uwagę rozgrywkę w HLL i to jak można działać w drużynie czy zespole to przecież powinien Głównodowodzący zorganizować odział obronny HQ i w tym artylerii i jak są jakieś psychokampy, które notorycznie będą kampić to wtedy faktycznie kill/kick/ban ale w normalnej sytuacji to przecież niech się oddział zorganizuje i niech 1 drużyna broni HQ i artylerii...

Kwestia jeszcze drużyn Zwiadowców, może by dopisać wyraźnie, że owe mają IMUNITET i jako jedyne mogą atakować=kampić artylerię a co za tym idzie i HQ (no niestety szpieg/zwiad - to jest wojna - taka konsekwencja braku ochrony HQ)

Żołnierze spawn'ujący na HQ też przecież strzelają, wiadomo że nie chodzi o kamp spawn'u ale jak się biega dookoła walczy ktoś osłania w końcu wybiją "kamperów/zwiadowców"

DYSKUSJA ROZPOCZĘTA... zachęcam do merytorycznych głosów i zarazem propozycji jak to najlepiej optymalnie rozwiązać.

(wszystkiego w tych kilku zdaniach pewnie nie ująłem do końca, ale starałem się przedstawić temat jak najbardziej przejrzyście i chętnie poznam opinie innych osób)

Edited by BieliK

Cześć, gwarantuję, że nikomu nie będzie się chciało organizować obrony hq a tym bardziej jej realizować.

Podoba mi się za to pomysł żeby drużyny zwiadu były wyjęte spod tego zakazu (tylko środkowe hq). 

@BieliK Opisz na Discordzie na kanale #Propozycje swój pomysł dla większego zasięgu, zobaczysz też w ten sposób czy ludzie mają podobne zdanie.